| Weight: | 6.72 DWT (10.45 grams) |
| Earring Back Type Included: | Hinged |
| Earring Closure: | Hinged Post |
| Earring Type: | Hoop |
| Post Diameter: | .68 mm |
| Post Length: | 8.88 mm |
| Material: | Gold |
| Selling Unit of Measure: | PR |
| Approx. Length: | 20.75 mm |
| Approx. Width: | 3.6 mm |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Surface Finish: | Polished |
| Diamond Clarity: | I1 |
| Diamond Color: | H+ |
| Earring Dimensions: | 20.7x3.6 mm |
| Total Diamond Carat Weight: | 3/4 CTW |
| Primary Stone Type: | Natural Diamond |
| Earring Post Type: | Ear Wire |







Reviews
There are no reviews yet.