White Gold Diamond Cross Hoop Earrings
14K White 1/8 CTW Natural Diamond Cross Hoop Earrings
$2,401.30
| Weight: | 1.438 DWT (2.24 grams) |
| Earring Back Type Included: | Hinged |
| Earring Closure: | Hinged Post |
| Earring Type: | Hoop |
| Material: | Gold |
| Selling Unit of Measure: | PR |
| Approx. Length: | 13.4 mm |
| Plating Type: | Rhodium-Plated |
| Earring Post Type: | Ear Wire |
| Primary Stone Type: | Natural Diamond |
| Surface Finish: | Polished |
| Earring Dimensions: | 13.4x7.58 mm |
| Diamond Clarity: | Included |
| Diamond Color: | White |
| Primary Stone Size: | 1.5 mm |
| Primary Stone Shape: | Round |
| Total Diamond Carat Weight: | 0.03 CTW |







Reviews
There are no reviews yet.